Google Now nyní k dispozici i pro iOS

Google vydal aktualizaci aplikace Google Search, jejíž součástí je nyní funkce Google Now, která byla do této doby k dispozici pouze na Androidu. Při prvním startu aplikace po spuštění aktualizace na verzi 3.0 se spustí průvodce funkce Google Now. Je zapotřebí se přihlásit pomocí Google účtu se kterým se služba integrována.

GoogleSearchIcon

Co tedy Google Now umí?

Smyslem této funkce je zjednodušeně řešeno sdělovat uživateli lokální informace o dění kolem a to ještě dříve než se na ně sám zeptá – ukazuje místní současné počasí, stav lokální dopravy, významné body, programy okolních kin a další. Tyto informace jsou zobrazeny formou různých  „chytrých karet“. Pro zobrazení těchto karet v aplikaci je zapotřebí táhnout gestem odspodu nahoru. Pro jejich skrytí slouží gesto tažení přes displej zprava doleva.

Google now cardsGoogle now card

V nastavení aplikace se nyní nachází 15 kategorií, které aplikace zobrazuje a které se dají zapínat a vypínat či dále detailněji měnit jejich nastavení.

Google Now settings

Aplikace nicméně na rozdíl od verze pro Android neběží na pozadí tudíž uživatel nedostává aktuální informace bez toho aniž by aplikaci spustil.

A ještě jedna poznámka ke spotřebě baterie a ochraně soukromí: aplikace po instalaci neustále zapíná GPS a proto se významně zkracuje výdrž baterie. Toto  je způsobeno zapnutým nastavním Oznamování polohy, které je nutné vypnout v Nastavení > Ochrana soukromí > Oznamování polohy.

 

Google Now je rozhodně zajímavým počinem, který ovšem bohužel ještě není zcela dokonalý nicméně je to velice slibný začátek na cestě jak uživateli sdělovat relevantní informace založené na jeho poloze a dalších faktorech. Doufejme tedy, že Google bude tuto službu nadále intenzivně vyvíjet.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply