800 foto filtrů v jedné iOS aplikaci? Filters s tím nemá problém

Nezávislý vývojář Mike Rundle vydal zajímavou aplikaci na úpravu fotografií pro váš iPhone.

Aplikace obsahuje více než 800 různých filtrů a má velice čistý a uživatelsky přívětivý design.

Na horní liště najdeme šedivé ikony pro funkce importu/exportu fotografií, nápovědy a tlačítko pro návrat o krok zpět. Ve spodní části pak najdeme čtyři výrazně barevně oddělené ikony pro vlastní editační funkce: filtry, vrstvy, efekty a oblíbené.

filters-main-screen

Aplikace obsahuje více než 800 různých filtrů, což se může na provní pohled zdát mnoho. Nicméně jejich různorodost je opravdu veliká. A každý filtr je číselně označen, takže je poměrně jednoduché jej opět nalézt nebo jej případně uložit do oblíbených.

filters-overlay-previews

Po zvolení filtru máme možnost kontroly jeho intenzity. Během editace je možné dlouhým stiskem fotografie vyvolat původní snímek a porovnat tak provedené změny s originálem.

Funkce vrstvy pracuje tak jak z názvu vyplývá – je možné kombinovat několik snímků do jednoho a vytvářet tak zajímavé koláže. Bohužel zde nelze vkládané vrstvy natáčet či měnit jejich rozměry.

Třetí ikona označuje funkci efektů. Jedná se typické možnosti úpravy fotografií jako je pprava hodnot expozice, kontrastu apod. Aplikace však přidává i své “inteligentní” efekty, které jsou aplikovány na základě analýzy snímku. Nicméně se víceméně jedná o náhodný proces, jehož výsledek může být i zcela nepoužitelný.

filters-effects-menu

Upravené snímky můžeme uložit zpět do Knihovny fotografií či sdílet na sociálních sítích.

Aplikaci Filters si můžete pro svůj iPhone na App Storu stáhnout zde.

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply