Proč Apple záměrně snižuje výkon starších iPhonů? Gigant se brání dobrými úmysly

Máte starší iPhone a zdá se vám, že již není tak výkonný jako v době, kdy jste si ho rozbalili z krabice? Není to jen zdání, ale holý fakt. Řada majitelů populárních smartphonů americkou technologickou společnost Apple podezřívala již před časem. Apple však namítá, že se snižováním výkonu nesnaží uživatele přimět k výměně přístroje za novější typ, ale naopak chce prodloužit životnost zařízení. Skutečným důvodem je prý zhoršení stavu baterie, která má za sebou spoustu nabíjecích cyklů.

Společnost Apple uvedla, že starší baterie nemusí telefonu při jeho plném výkonu dodávat požadovanou hodnotu elektrického proudu. Což může způsobit nečekané vypnutí zařízení z důvodu ochrany elektronických součástek. Proto vývojáři upravili operační systém iOS a v případě problémů s baterií dochází ke snížení energetické náročnosti, a tedy i zpomalení telefonu.

 

 

Jak nedostatek výkonu vyřešit?

Řešení je poměrně snadné, stačí vyměnit baterii s nedostatečnou kapacitou na novou. Telefon by měl po výměně opět disponovat maximálním výkonem. Že je to skutečně tak, nám potvrdil technik, který pracuje pro servis iPhone v Praze.

Podle odborníků však Apple nejedná zcela transparentně. Chris Green z poradenské společnosti Bright Bee uvedl, že americký gigant „bere výkon zákazníkům, přestože si za něj zaplatili“. Podle něj měl výrobce důvod zpomalení iPhonů vysvětlit již dávno. Kdyby tak učinil, předešel by spekulacím a nepravdivým tvrzením. A dvěma hromadným žalobám ze strany nespokojených uživatelů.

 

 

Výměna baterie patří k nejčastějším servisním úkonům

Oprava iPhone nespočívá pouze ve výměně prasklého displeje či nefunkčního mikrofonu. Pro zaměstnance servisu jsou na denním pořádku také výměny baterií. Ty jsou na rozdíl od konkurenčních telefonů integrovány přímo v těle iPhonu a běžný uživatel na výměnu svépomocí nestačí. Dobrá zpráva je, že náhradní díly pro Apple lze naštěstí sehnat i levně.

 

Tento článek je placenou inzercí

Mohlo by se vám líbit...

Leave a Reply